Електричні авто: EV, BEV, HEV, MHEV, PHEV FHEV, в чому різниця?

Електричні авто: EV, BEV, HEV, 
                    MHEV, PHEV FHEV, в чому різниця?

Ринок електричних авто стрімко розвивається, виробники пропонують електрокари різних типів, і вибір виходить далеко за межі тих, що живляться лише від акумуляторів. Загалом, існує кілька основних типів електромобілів, про які ми поговоримо в цій статті: EV, BEV, HEV, MHEV, PHEV FHEV. Для багатьох вони є не відомими, тому ми вирішили розібратись. Поїхали!

EV (Electric Vehicle) електромобілі на батареях — це суто електричні транспортні засоби, тому їх іноді скорочують як EV або BEV (Battery Electric Vehicle). Цей тип автомобіля використовує акумуляторну батарею як джерело живлення електродвигуна. Електричні авто можна заряджати повільно від розетки у вашому домі або швидко за допомогою зарядної станції.

HEV (Hybrid Electric Vehicle) гібридні електромобілі включають як електромотор, так і двигун внутрішнього згоряння, що працює на газу. Існують різні версії, але більшість із них починаються з електродвигуна, а потім переходять на газовий двигун. Стандартні гібриди не можна підключати для зарядки. Натомість батареї заряджаються від газового двигуна та рекуперативного гальмування (можливість підзарядити електрокар шляхом гальмування).

PHEV (Plug-In Hybrid Electric Vehicle) гібридні транспортні засоби , що підключаються до електромережі. Гібридний автомобіль використовує два джерела енергії: бензиновий двигун і електродвигун з батареєю і зовнішнім зарядним портом. Акумулятор також можна заряджати за допомогою зарядного пристрою, тоді як у звичайного гібрида акумулятор набагато менший і заряджається виключно від двигуна. Ці автівки мають більший повністю електричний запас ходу, ніж стандартний гібрид.

2019 Ford Fusion. Ця тачка дуже комфортна, має просторий та місткий салон та зручні сидіння. Також має багато допоміжних функцій у керуванні, у тому числі і паркуванні. З цікавого: має зручний перемикач передач - джойстиком, що включає спорт режим. Має пелюстки на рульовій колонці для швидкого перемикання передач у ручну, якщо ви хочете відчути себе гонщиком та використати на повну двигун з Ecoboost з подвійною турбіною. Це ідеальна тачка для повсякденних та агресивних поїздок, тож варто звернути на неї увагу.

EREV (Extended Range Electric Vehicle) електромобілі зі збільшеним запасом ходу — це гібриди, які повністю працюють на електродвигуні, і вони не включають традиційний двигун внутрішнього згоряння. Натомість у них є бензиновий генератор, який може забезпечувати електроенергією батареї та електродвигун, коли це необхідно, щоб збільшити загальний запас ходу.

FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle) електромобілі на паливних елементах відрізняються від інших електромобілів. Замість акумуляторної батареї вони використовують паливні елементи, які виробляють електроенергію шляхом реакції між воднем і киснем. Їх доводиться заправляти на водневих зарядних станціях.

Ринок авто в США доволі різноманітний, тож на аукціонах можна знайти цікаві пропозиції електричних авто всіх видів, які будуть відповідати вашим потребам. До речі, всі вони є доступними, тож, якщо ви вирішили придбати електричне авто з США, менеджери ITL AUTO завжди готові допомогти підібрати, викупити та доставити авто мрії. А гарячі та цікаві автомобільні новини є у нашому Telegram, приєднуйся!

Перейти в Телеграм