Доставка авто з США в Україну в умовах воєнного стану: нові правила та особливості

Доставка авто з США в Україну в умовах воєнного стану

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну – порт Одеса заблокований. Це був найпопулярніший напрямок доставки авто в Україну, але це нас не зупинило, і ми перелаштували логістику. Сьогодні викуп та доставка авто з США в Україну це все такий же швидкий та надійний процес, але з рядом певних змін.Якщо коротко: то контейнер з авто після відправлення з порту США, доставляється в порт Європи, вивантажується, проходить всі процедури, і після завантажується на автовоз або евакуатор, слідує в Україну на митне оформлення, і далі до вас. Аби розуміти всі особливості, як ми привозимо авто з США в нових реаліях, ми вирішили поділитись, з якими викликами стикаємось, та як їх вирішуємо, аби це не було відчутним для тебе.

1. Перенаправлення контейнерів з авто в порти Європи. Перші три місяці війни для логістики видалися найскладнішими. До України прямували сотні контейнерів з авто, які вимушено вивантажували в портах Європи. Це змусило нас у швидкому темпі перебудовувати логістичні ланцюги постачання авто з США до України.

2. Обмежений час роботи портів. Наші колеги в портах Європи виявилися неготовими приймати великі об’єми українських вантажів, що уповільнювало роботу. Зараз цей процес відпрацьований, але обмеження у часі роботи портів Європи та агентів все ж трохи уповільнює роботу (переважно до 16:00), у порівнянні зі звичним нон-стоп ритмом роботи в українських портах.

3. Нові правила оплати міжнародних рахунків. Від початку повномасштабного вторгнення, банки посилили контроль за здійсненням оплати міжнародних валютних рахунків, і це збільшило час на їх оплату. Зараз банки перевіряють кожну валютну операцію, та інколи на свій розсуд роблять запит на додаткові підтверджувальні документи. Боротись з цим не можливо, тому ми розраховуємо час на здійснення всіх оплат заздалегідь, аби це не впливало на логістичні процеси в Європі.

4. Доставка авто на автовозі: час та вартість. Через значний ріст вартості пального та запчастин – зросла і ціна доставки авто на автовозах / евакуаторах. Також на це вплинуло збільшення відстані перевезення з портів Європи до кордону з Україною. У зв'язку з комендантською годиною, блокпостами, оглядами та чергами на кордоні збільшився і час на автодоставку. В середньому від 2 до 6 дні, в залежності від порту Європи та черг на кордоні.

5. Митне оформлення. Більшість авто проходять митне оформлення на митних постах максимально наближених до кордону з Європою, що інколи спричиняє черги у митному оформленні у зв’язку з великим вантажопотоком. Крім того, періодична відсутність світла на митних постах, також впливає на швидкість. Зараз митне оформлення здійснюється протягом 1-2 діб, але завжди є нюанси які потрібно враховувати та бути до них готовими.

Все це дійсно ускладнює процес роботи, але ми навчилися адаптуватися до нових, інколи непростих та стресових умов роботи без втрати якості. Бажаєш авто з США? Менеджери ITL AUTO завжди готові тобі допомогти підібрати, викупити та доставити авто твоєї мрії. А гарячі та цікаві автомобільні новини є у нашому Telegram, приєднуйся!

Перейти в Телеграм